O nás


Spoločnosť IQM, s.r.o. bola založená v roku 1993 a svoj hlavný výrobný program smerovala na výrobu CNC deliacich strojov. O rok neskôrsa začala spolupráca so združením firiem MicroStep Group, ktoré má v súčasnosti zastúpenie v 50 krajinách sveta prostredníctvom 4 dcérskych spoločností a 35 autorizovaných predajcov.

Hlavnou prioritou firemnej filozofie je individuálny prístup k zákazníkovi. Široká škála a modulárna konštrukcia našich rezacích strojov umožňuje napĺňať špecifické požiadavky zákazníka na veľkosť stroja, typ rezania, prídavné zariadenia... Individualita je ešte viac zdôraznenápri výrobe špeciálnych jednoúčelových strojov, robotizovaných pracovísk a automatických liniek, ktoré sú doslova „šité na mieru“. Úzka väzba medzi konštrukciou a montážou pomáha vylepšovať naše stroje tak, aby boli presné, spoľahlivé, jednoduché na obsluhu a údržbu.

K dnešnému dňu pracuje v celom svete okrem Severnej Ameriky a Austrálie celkom 1160 rezacích zariadení spoločnosti Microstep Group rôznych typov. Naše rezacie stroje pracujú v malých prevádzkach ako i vo významných strojárskych spoločnostiach, kde pracujú v nepretržitých prevádzkach.

Z dlhodobého hľadiska je našim cieľom výroba strojov najvyššej kvality, v ktorých sa odrážajú najnovšie trendy a technológie.